Top

RengaRenk Çocuk Anaokulu

Neden Biz?

Avcılar ilçesi Ispartakule mevkinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak 2016 yılında faaliyete başlayan Özel Rengarenk Çocuk Montessori Anaokulu, 400 metrekare kapalı 150 metrekare açık alana sahiptir. Uzman eğitmen kadrosu, tam donanımlı sınıfları ve nitelikli eğitim programları ile Montessori felsefesine uygun eğitim vermeyi amaçlar.

Maria Montessori felsefesinin ana fikri olan “Kendi kendime yapabilmem için bana yardım et.” sözünün temel motto hâline getirildiği Ispartakule Rengarenk Çocuk Montessori Anaokulu’ndaki çocuklar, öz bakım becerilerinden günlük yaşam becerilerine kadar her şeyi kendileri yapar. Öğrencilerine çözüm odaklı bir dille yaklaşan Ispartakule Rengarenk Çocuk Montessori Anaokulu, çocukların 30 aydan itibaren sorumluluk almayı, paylaşmayı, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla iletişime geçerek isteklerini dile getirmeyi ve sorunlarını konuşarak çözmeyi öğretmeyi hedefler. Oyuna dayalı bir bakışla; kaba motor becerileri, ince motor becerileri, el-göz koordinasyonu, muhakeme becerisi, iletişim becerisi, zekâ gelişimi, duygu gelişimi, dil/konuşma gelişimi, benlik gelişimi ve bağımsızlık gibi becerilerin kazandırılması amaçlanır. Çocuklarımızın Satrançla beyinlerini, jimnastikle bedenlerini, müzik ile de ruhlarını beslemeyi amaçlarımızın başında gelen butik bir okuldur.

Okulda çocukların ihtiyaçlarını sağlamak adına bir uyku odası, yemekhane, bahçe, atölye sınıfları, oyun alanı, bale jimnastik alanı, ayrı olarak öğretmen tuvaleti, kız öğrenci tuvaleti, erkek öğrenci tuvaleti ve 5 adet sınıfı mevcuttur.

Yaz döneminde faaliyetine devam eden Ispartakule Özel Rengarenk Çocuk Anaokulu eğitim isteminde tam gün, 5 yarım gün, 3 yarım gün, 3 tam gün, oyun grubu, anneli oyun grubu ve oyun atölyeleri mevcuttur. Her yaş grubu, Montessori eğitim sistemi ile ayrı kategorilere göre eğitilmektedir.

7/24 kamera sistemi ile izlenen Ispartakule Özel Rengarenk Çocuk Anaokulu , Ispartakule Uni konut arkası Ebruli Emlak konut karşısı sparta spor kulübünün yanında merkezi bir konumdadır.

Okulumuzun bahçe girişli ve tek kat üzerine kurulu olması sebebiyle olası bir acil durumda öğrencilerin okul dışına hızlı bir şekilde çıkması planlanarak her sınıfa acil çıkış kapısı eklenmiştir.

Şimdi en iyi anaokuluna katılalım!

Çocuklarımız için yüksek standartlarda eğitim sunuyoruz.